+90 530 862 40 44
Online Diyet Seanslarımız Başlamıştır.
Kişiye özel online diyet seanslarımız whatsapp ve skype üzerinden başlamıştır.
İletişim

Bayramda nasıl beslenmeli?

Ramazan ayının son günleri, önümüz malum yaz. Eminim çoğunuz formda olmak ve şişkinlik hazımsızlık, bitkinlik gibi şikayetlerinizden kurtulmak istiyorsunuz.

Bayramda nasıl beslenmeli?

Ramazan ayının son günleri, önümüz malum yaz. Eminim çoğunuz formda olmak ve şişkinlik hazımsızlık, bitkinlik gibi şikayetlerinizden kurtulmak istiyorsunuz. Yapmanız gerekenlerin içinde en kolay ve pratik olanı içme suyunuzu zenginleştirmek olabilir.

Böylece anti-inflamatuar özelliğe sahip, antioksidan kaynağı-kısacası yaşlanma karşıtı olan bileşenleri vücudunuza kolay bir şekilde almanız mümkün. Hem tadı güzel hem de sağlıklı olan vitamin-minerallerden zengin suyunuzu tüketerek aslında genel bir vücut temizliği yapmış oluyorsunuz.

Sizlere bu konuda tavsiyem her zaman belirttiğim ve sağlığımız için çok yararı olduğunu düşündüğüm limon içeren su karışımları olabilir. Limon mucizevi besinlerden biri kesinlikle, serbest radikalleri nötralize ediyor.

Bedeni adeta arındırıyor. Tabi ki limon haricinde başka besinleri de kullanabilirsiniz. Mesela kendinizi daha zinde hissetmek, metabolizma hızınızı da artırmak istiyorsanız tarçın, zencefil ve bir miktar karabiberden de yararlanabilirsiniz. Tercihe göre daha kolay bir tüketim adına, sevdiğiniz meyveleri de içeceğiniz suya dilimleyip, ilave edebilirsiniz. Bir süre bekletmenin ardından ya da karışımınızı bir miktar kaynattıktan sonra içebilirsiniz. Böylelikle suyunuz aromasını daha güzel alacak ve daha yararlı hale gelecektir.

ÖRNEK KARIŞIM:

  • 1 adet yeşil elma
  • 1 adet limon
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 çay kaşığı karanfil
  • 4-5 tane top karabiber
  • 1 parça kök zencefil

Hazırlanışı:

Önce meyveleri dilimleyin. Tüm malzemeleri karıştırın, 1 litrelik suda bir taşım kadar (Ort. 5 dk.) kaynatın. Ocaktan alarak süzün biraz soğuduktan sonra ya da isterseniz buzdolabında beklettikten sonra içebilirsiniz. Hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de ödem sorununuz varsa özellikle bu konuda çok yardımcı olacaktır. Özetle, vücudunuzu paslanmaktan koruyun, kendinizi sevin; sağlıcakla kalın.