+90 530 862 40 44
Online Diyet Seanslarımız Başlamıştır.
Kişiye özel online diyet seanslarımız whatsapp ve skype üzerinden başlamıştır.
İletişim

Zerdeçal, zencefil, tarçın, sumak tüketin

Zerdeçal, zencefil, tarçın, sumak tüketin

Baharatlar da tıpkı diğer besinler kadar önemli. Özellikle bu saymış olduğum baharatlar içinde barındırdığı antioksidanlar ve etken maddeleri sayesinde solunum yolları sağlığı, nefes darlığına karşı korumaya yardımcı olurlar.

Günde 2 lt su:

Su içmek hastalıklara karşı korur, metabolizmayı canlı tutar; su içmeden olmaz. Limonlu ılık su içmeyi bu dönemde bağışıklığınızı kuvvetlendirmek ve doğal C vitamini almak adına mutlaka denemelisiniz.

Bitter çikolata:

Ara öğünlerde kahveniz ile beraber kakao oranı yüksek bitter çikolata tüketebilirsiniz. Bitter çikolatanın teobromin maddesi içeriğiyle antioksidan kapasitesi yüksektir. Serbest radikallere karşı korur ve kalp sağlığınızı destekler. Miktarına dikkat etmek şartıyla  bitter çikolata tüketerek, hem sağlığınızı  koruyun hem de kendinizi mutlu edin.

Her gün 30 dk egzersiz:

Vücut direncini artırmak için spor ve hareket şart. Hareketsiz kalmak, kas kitlesinin kaybına yol açar, eklem ağrılarını artırır. Bu nedenle evde de olsanız hareket etmeyi ihmâl etmeyin. Evinizi düzenleyin, temizlik yapın, evin içinde gezinin, bildiğiniz spor hareketlerini yaparak, hareketsiz kalmanın önüne geçmeye çalışın.

Stresten uzak durun:

Bu süreçte çok fazla sosyal medyada vakit geçirmek, zamanı boşa harcamak yerine kitap okuyun, müzik dinleyin, bulmaca çözün, resim- el işleri, çiçek bakımı gibi işlerle ugraşarak enerjinizi yüksek tutmaya çalışın. Kendinize dikkat edin. Beden ve ruh sağlığının bir bütün olduğunu unutmayın. Hoşçakalın. 😊

16 Nisan 2020