+90 530 862 40 44
Online Diyet Seanslarımız Başlamıştır.
Kişiye özel online diyet seanslarımız whatsapp ve skype üzerinden başlamıştır.
İletişim

İftardan sonra sindirim sistemi problemi yaşamayın

İftardan sonra sindirim sistemi problemi yaşamayın

Ramazanda iftardan sonra sindirim sistemi problemi yaşıyorsanız, rezene çayını tercih edebilirsiniz. Rezene çayı, mide ve barsak motilitesini artırır; gaz ve spazmları giderir. Hazımsızlık, şişkinlik, kabızlık gibi sindirim sorunlarına yardımcı olur, mideyi rahatlatır.

Ayrıca içerdiği A ve C vitamini ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, bakterilere karşı koruma sağlar; varsa soğuk algınlığı, ateş belirtilerini azaltır.

Kalsiyum, magnezyum, fosfor gibi sağlığımız açısından yararlı birçok minerali bünyesinde barındırır. Potasyum içeriği sayesinde tansiyonu dengeler.

Emzirme dönemindeki kadınlar için de özellikle süt artırıcı etkiye sahiptir. Anne sütü aracılığıyla  bebeğe de geçerek, bebeklerin daha rahat uyumalarını sağlar, gaz sancılarını hafifletir.

Psikolojik olarak da rahatlatıcı etkisi vardır, kasları gevşeterek sakinleştirir; menopoz dönemindeki kadınlarda da rahatlama sağlar.

Doğal ağrı kesici özelliği vardır, baş ve diş ağrılarını, regl dönemi ağrılarını hafifletir.

Sağlıklı bir beslenme programı ile beraber düzenli olarak tüketildiğinde kilo vermeyi de destekler, metabolizmayı hızlandırır.

1 tatlı kaşığı rezene tohumunu, kapaklı fincanda üzeri kapatılarak, 5-10 dk demledikten sonra içebilirsiniz. Dilerseniz 1 çay kaşığı kadar bal veya limon ile de tatlandirabilirsiniz. Günde 1-2 fincan tüketilebilir. Alerji problemi olanlar dikkatli tüketmelidir.

19 Mayıs 2020